До відома профактиву

Делегати IX з’їзду Профспілки звернулися до Верховної Ради України

Делегати IX з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України, що відбувся 17 грудня 2020 року, прийняли звернення до влади із вимогами щодо забезпечення галузі освіти належним фінансуванням та увагою.

Від імені делегатів IX з’їзду Профспілки звернення за підписом Голови Профспілки Георгія Труханова було спрямовано до Верховної Ради України.

У документі делегати IX з’їзду Профспілки вимагають забезпечення освітньої галузі видатками відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» у розмірі не менше 7% від ВВП, у тому числі необхідними для реалізації норм статті 61 та Прикінцевих і перехідних положень закону «Про освіту», а також статті 36 закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо підвищення з 1 січня 2021 року посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників за коефіцієнтом 1,5 замість підвищення, за постановою Уряду № 822, яку було відтерміновано до 31 грудня 2021 року.

     Делегати IX з’їзду Профспілки також вимагають:

  • забезпечення місцевих бюджетів освітньою субвенцією у повному розмірі з її розподілом між бюджетами територіальних громад та обласними бюджетами залежно від фактичної, а не розрахункової, кількості класів у закладах загальної середньої освіти та відповідних закладах професійно-технічної та фахової передвищої освіти;
  • підвищення розміру мінімальної заробітної плати з липня 2021 року для працівників бюджетної сфери, серед яких понад 1,3 млн. освітян, замість його відтермінування на грудень 2021 року;
  • запровадження обов’язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти з відповідними фінансовими ресурсами, а також передбачення відповідних видатків у «Фонді боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на період дії карантину» на фінансування потреб закладів освіти.

   Делегати IX з’їзду Профспілки розраховують на взаєморозуміння та підтримку народними депутатами України позиції Профспілки та висловлюють готовність, дотримуючись соціального діалогу, до відстоювання цих конституційних та законодавчо встановлених норм у разі їх недотримання, застосовуючи всі дозволені законодавством форми та методи.

     Такі ж звернення були спрямовані до Кабінету Міністрів України та до Президента України. 

     Завантажити звернення до Парламенту delegati-zvernennya-do-vru-vd-9-zyizdu.pdf [192,64 Kb][22] Завантажити Переглянути документ онлайн