До відома профактиву

Затверджено новий Порядок розроблення професійних стандартів

Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, який дозволяє розробляти професійні стандарти на нові професії, що відсутні в Класифікаторі професій.

У Національному агентстві кваліфікацій повідомляють, що до сьогодні недосконалість і застарілість Класифікатора гальмувала процес розроблення професійних стандартів на нові професії, оскільки спочатку потрібно було внести професію до Класифікатора, а це займало довгий період часу. Відтепер ця перепона відсутня.

«За новими правилами, НАК – суб’єкт перевірки професійних стандартів. І ми це робитимемо швидко, якісно і ефективно. Процедуру перегляду професійного стандарту також вдосконалено. Якщо ПС застарів його можна переглянути», – наголосив голова НАК Юрій Баланюк.

     Голова Національного агентства кваліфікацій зауважив, що НАК буде вести Реєстр заявок на розроблення ПС і розробникам не доведеться більше бігати по відомствах і перевіряти наявність чи відсутність заявки на розроблення ПС.

     За новими правилами Міністерство економіки України має один місяць на затвердження профстандарту.

     Національне агентство кваліфікацій вже веде Реєстр професійних стандартів.  

     За матеріалами – Урядового порталу