До відома профактиву

Освітяни солідарні у період спалаху COVID-19: звернення Сьюзан Флокен

Європейський директор Європейського комітету профспілок освіти (ЄКПО) Сьюзан Флокен записала відеозвернення до працівників освіти усієї Європи зі словами солідарності та підтримки у час протиепідеміологічних заходів, спричинених спалахом коронавірусу.

Подаємо переклад звернення Сьюзан Флокен

«Оскільки вчителі та освітяни в Європі зіштовхнулися зі спалахом COVID-19, ми висловлюємо підтримку та солідарність з профспілками освіти.

     Коронавірус COVID 19 – це криза в галузі охорони здоров’я, що відрізняється від того, з чим Європа зіштовхувалася протягом багатьох років. Як європейський директор Європейського комітету профспілок освіти, організації, яка представляє мільйони працівників освіти у всій Європі, я хочу висловити солідарність із нашими членськими організаціями.

    Як бачите, я з вами розмовляю з дому. Офіс ЄКПО зачинений, щоб запобігти поширенню епідемії в Бельгії. Нам довелося скасувати або перенести деякі засідання, але команда Секретаріату ЄКПО продовжує працювати з дому. Ми готові підтримати вас будь-яким чином.

     У ці тривожні дні ЄКПО підтримує членські організації у всій Європі та мільйони працівників, яких вони представляють. Ситуація в кожній країні різна, але освітяни мають відігравати життєво важливу роль, і ми приймемо цей виклик разом.

     Солідарність, яка є основою діяльності ЄКПО, – це саме те, що нам зараз потрібно.

     Нам також потрібно буде триматися разом наступні тижні та місяці. Неможливо передбачити, як розвиватиметься криза, пов’язана з COVID-19 протягом наступного року та який вплив матиме на наше життя, наше суспільство та економіку. Але ця криза дала зрозуміти, що європейські уряди не повинні повторювати помилки щодо впровадження жорстких мір.

   Ми не можемо допустити ще одне десятиліття системного недофінансування. Скорочення в сфері громадських послуг, таких як освіта, не буде рішенням, незалежно від того, що потрібно для цього. Ці сфери, працівники та громадяни, які залежать від них, не повинні бути наступними жертвами COVID-19.

    Навчальні заклади та їх працівники опинилися в центрі цієї тривожної та швидкозмінної кризи. Ті, хто ще працює, намагаються забезпечити для себе та своїх учнів безпечні умови, коли важко контролювати зараження. Але у багатьох країнах школи, університети та інші навчальні заклади закривають чи скасовують уроки.

    Ця ситуація може мати значний вплив на вразливу молодь та їхні сім’ї. Навчання в Інтернеті чи самостійне навчання не для всіх є гарним рішенням, адже дехто залежать від шкільної соціальної підтримки або щоденної гарячої їжі.

    Вчителі та педагогічний персонал також зіштовхнулися з важкими часами. Працівникам доводиться швидко адаптовуватися до нових методів роботи та взаємодії з учнями. Звичайно, вони зроблять усе можливе, щоб підтримати своїх учнів, але це не може означати порушення у виплаті зарплат та погіршення умов праці.

    Зважаючи на все це, профспілки освіти роблять відмінну роботу. Вони інформують своїх членів, надають практичні поради та турбуються про те, щоб уряди враховували вплив будь-яких заходів на людей, які працюють в сфері освіти. У багатьох країнах вони беруть безпосередню участь у плануванні заходів реагування у сфері освіти.

    Я бажаю членським організаціям ЄКПО сили в найближчі тижні і дякую їм за все, що вони роблять для підтримки вчителів та освітян у всій Європі».