До відома профактиву

Міжнародний день освіти: прославляємо силу знань

Освіта є одним з прав людини, суспільним благом і державною відповідальністю.

24 січня 2020 року світова спільнота вдруге відзначатиме Міжнародний день освіти, віддавши належне силі знань і його центральній ролі в забезпеченні добробуту людей і планети.

Цього року святкування буде присвячене комплексному характеру освіти, а також тим численним способам, за допомогою яких навчання сприяє розширенню можливостей людей, збереженню планети, досягненню загального процвітання і зміцненню світу.

     В усьому світі цей день покликаний звернути увагу на актуальні проблеми в галузі освіти, а також на той факт, що країни не в змозі виконати зобов’язання в досягненні Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030, взяті ними п’ять років тому.

   За інформацією ЮНЕСКО, на сьогодні 262 мільйони дітей і молодих людей не відвідують школу; 617 мільйонів дітей і підлітків не володіють елементарними навичками читати і рахувати; менше 40% дівчаток у країнах Африки на південь від Сахари отримують початкову середню освіту і приблизно 4 мільйонів дітей і молодих людей із числа біженців не відвідують школу (їх право на освіту порушується, що неприпустимо); 750 мільйонів молодих людей і дорослих, як і раніше не вміють читати і писати. Менш ніж одна з п’яти країн юридично гарантує 12 років безкоштовної обов’язкової освіти.

    Без забезпечення всеохоплюючої та справедливої якісної освіти, без створення можливості навчання протягом усього життя для всіх держав не вдасться розірвати коло бідності, що залишає мільйони дітей, молодь і дорослих за рамками процесу розвитку.

    Прогнозування майбутнього навчання

     З метою подолати ці виклики і спрогнозувати наступні десятиліття, ЮНЕСКО запустила глобальну ініціативу «Перспективи освіти» в ході Генеральної Асамблеї ООН в 2019 році.

     Ця ініціатива ставить своїм завданням переосмислити, як знання і навчання можуть визначати майбутнє людства і планети.

     Ініціатива «Перспективи освіти» вже почала процес онлайн-консультацій з громадськістю і просить всіх бажаючих внести свій вклад у дебати.

     Після Міжнародного дня освіти Міжнародна комісія ініціативи «Перспективи освіти» проведе своє перше засідання 28-29 січня 2020 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

   Комісія, яку очолює президент Ефіопії Сахль-Ворк Зевде, зосередить свою увагу на переосмисленні ролі освіти, навчання і знань в світлі величезних проблем і можливостей «прогнозованого», «ймовірного» і «кращого» майбутнього.

     Комісії доручено розробити провідну глобальну доповідь про майбутнє освіти, щоб опублікувати її в 2021 році.

     Міжнародний відділ ЦК Профспілки