До відома профактиву

Солідарна підтримка від європейських профспілок освітянам України

Після внесення 28 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України нового проекту закону «Про працю» без своєчасних консультацій з профспілками, міжнародна спільнота з обуренням відреагувала на дії уряду в обхід численних положень національного законодавства.

Листи солідарної підтримки з працівниками освіти України направили: 

  • Профспілка працівників освіти Німеччини, 
  • Профспілка вчителів Данії, 
  • Християнська асоціація вчителів Фландрії (Бельгія)
  • Профспілка вчителів Мурсії (Іспанія) 
  • Профспілка освіти, науки та культури Словенії, 
  • Вільна профспілка вчителів та науковців Грузії, 
  • Незалежна профспілка працівників початкових шкіл Федерації Боснії та Герцеговини.

   Європейські профспілки звернулися до найвищих посадових осіб України із закликом дотримуватися демократичних цінностей та принципів, вести змістовний соціальний діалог та консультації з профспілками та підтримати справедливі вимоги членів українських профспілок та усіх людей праці.

   Вони закликали український Уряд дотримуватися та поважати міжнародні трудові стандарти, а також європейські соціальні принципи.

   «Ми нагадуємо, що Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною зобов’язує Україну, серед іншого, посилювати можливості соціальних партнерів та сприяти соціальному діалогу. Оскільки в основі відносин ЄС з Україною лежить, окрім всього іншого, повага до спільних цінностей, у сфері соціальної політики та політики зайнятості ЄС керується, серед іншого, «Європейською опорою соціальних прав», в якій зазначається, що «має заохочуватися підтримка для розширення спроможностей соціальних партнерів з метою просування соціального діалогу».

     Міжнародний відділ ЦК Профспілки