До відома профактиву

Міжнародний день молоді: від святкування до захисту прав

  Щорічно 12 серпня за всьому світу відзначається Міжнародний день молоді.

  Свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН ще у грудні 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді. Вперше свято відзначили 12 серпня 2000 року.

   Метою проведення цього свята є об’єднання молодих людей різних країн для особливої уваги до різних проблем молоді: працевлаштування, освіта, психологічні травми і особливості, поведінки в суспільстві, питання сексуального характеру, створення сім’ї, молодих батьків та інших.

    У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.

    За статистикою аналітичної компанії Euromonitor International, у світі нараховується  молоді (людей до 30 років) – 3,5 мільярда. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу і щодня 7 тисяч молодих людей заражаються ВІЛ/СНІДом.

    У цей день усі заходи до Дня молоді присвячені висвітленню проблем молоді, захисту їх прав та свобод. А уряди усіх країн закликають звернути увагу на актуальні та гострі питання, з якими зіштовхуються молоді люди. 

     Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України