До відома профактиву

Ситуація з правами профспілок та виплатою зарплати в Україні – в центрі уваги учасників ВЕРС

У Брюсселі відбулося 13-е засідання Виконавчого комітету Всеєвропейського регіонального комітету Міжнародної конфедерації профспілок.

Засідання проходило в будівлі Європейського економічного і соціального комітету. У ньому взяли участь генеральний секретар МКП Шарон Барроу, генеральний секретар ЄКП Лука Вісентіні, представники МОП, Європейського соціально-економічного комітету.

Окрім звітів статутних органів ВЕРС про виконану роботу, загального, жіночого та молодіжного комітетів, були розглянуті питання діяльності Міжнародної організації праці в Європі, консультацій в Європі щодо реалізації цілей сталого розвитку, заробітної плати в Європі і Середній Азії, стан справ в Казахстані і Білорусії.

Особливу увагу в ході обговорення було приділено ситуації з порушенням прав профспілок і з заборгованістю по виплаті заробітної плати в Україні.

Активну участь в обговорюваних питаннях, зокрема, що стосуються прав профспілок та заробітної плати, прийняв Голова ФПУ Григорій Осовий.

Мабуть, вперше практично всі учасники в своїх виступах зупинялися на стані справ в Україні. В результаті обговорення прийнято рішення направити в Україну профспілкову місію високого рівня для безпосереднього ознайомлення зі станом справ на місці і інформуванні про реальну ситуацію з дотриманням прав профспілок, станом виплати заробітної плати, реалізацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відповідним європейським інституціям. Крім того, Голова ФПУ провів низку зустрічей з лідерами профспілок країн Вишеградської групи, які нещодавно прийняли заяву на підтримку українських профспілок, підтриману ЄКП, національних профспілкових об’єднань Азербайджану, Вірменії, Білорусії, представниками Будапештського відділення МОП.

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ