До відома профактиву

Профспілки проти антисоціальних законопроектів: пікет на Банковій

5 лютого 2020 року у Києві біля будівлі Комітету Верховної Ради України питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, що на вулиці Банковій, відбувся пікет проти антисоціального законопроекту «Про працю» та антипрофспілкового законопроекту, які розглядалися у Комітеті.

На мітингу виступили представники від всеукраїнських профспілок – освітяни, медики, залізничники, держслужбовці, будівельники – та інших громадських організацій, які приєдналися до протесту Федерації профспілок України.

Виступаючі наголошували, що у Парламенті зареєстровано низку законопроектів, які не відповідають Конституції України, міжнародним актам, та містять норми, що звужують права й гарантії працівників та діяльності профспілок. І піддали критиці законопроекти № 2708 «Про працю» та № 2681 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)».

      Ці проекти законів були зареєстровані без публічного обговорення з громадськістю і профспілками, які сьогодні захищають і представляють права найманих працівників.

    Зокрема, останнім проектом (№ 2681) порушуються основні принципи діяльності профспілок – як інституцій громадянського суспільства – їх незалежність, самоврядність і невтручання держави в їх діяльність, що є загальновизнаними нормами національного та міжнародного законодавства, а також – беззаперечною умовою функціонування системи соціального партнерства.

     Учасники акції закликали владу не порушувати Конституцію України, зупинити політику антисоціальних реформ та відкликати згадані законопроекти.

     Насамкінець пікету було схвалено Резолюцію, якій наголошується, що разі ігнорування вимог учасників акцій, профспілки будуть вимагати відставки голови Комітету Г. Третьякової та застосовувати усі можливі засобі захисту прав профспілок – аж до страйку.