До відома профактиву

Профспілкова «Хвиля гніву» прокотилася Україною

     30 січня 2020 року, у Києві та усіх багатьох містах обласного значення відбулися протестні акції профспілок проти рабського законодавства про працю – «Хвиля гніву».

   Учасники акції – представники всеукраїнських профспілок освітян, медиків, будівельників, атомників, обласних профоб’єднань, трудових колективів, громадських організацій, усі небайдужі громадяни, які приєдналися до акції і висловили своє «НІ!» проєкту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708) та низці законопроектів, що у супереч Конституції України та міжнародним актам руйнують трудові гарантії українських працівників.

   Цинічними змінами до законодавства про працю, про профспілки, соціальне страхування і соціальний діалог, Уряд України провокує до загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками і роботодавцями, до стихійної зупинки роботи підприємств та організацій, а це може мати непередбачувані наслідки для країни – наголосили учасники мітингу біля Кабміну.

   Такі солідарні акції, віча, збори та флешмоби відбулися в усіх регіонах України. Їх мета – продемонструвати обурення та висловитися проти вищевказаних законопроектів, які порушують трудові права людини, руйнують збалансовану законодавчу систему трудових прав і гарантій, ігнорують норми Конституції України. 

     Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України