До відома профактиву

Засідання правління щодо змін до бюджету Фонду не відбулося через неявку державної сторони

      Позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України, яке було заплановано на 26 листопада 2019 року, не відбулося через неявку представницької сторони держави.

    Засідання було скликано головою правління Фонду Володимиром Саєнком з метою правового врегулювання ситуації із призупиненням 20 листопада виплат лікарняних і допомог по вагітності та пологах.

     «На засіданні ми мали вирішити пріоритетне питання – затвердити проект змін до бюджету Фонду на 2019 рік, аби розпочати процедуру затвердження цих змін Кабінетом Міністрів України. Це необхідно, аби в правовому полі відновити фінансування лікарняних і декретних, виплата яких була вимушено призупинена Фондом 20 листопада, попри наявність коштів на рахунках. Це бюрократична проблема, але вирішити її потрібно. На жаль, сьогодні державна сторона у повному складі на з’явилась на засідання», – говорить голова правління Фонду Володимир Саєнко.

     Зазначимо, Фонд є недержавним органом, який керується правлінням у складі трьох сторін соціального діалогу – роботодавців, профспілок і держави.

   З метою стабілізації системи загальнообов’язкового державного соціального страхування та проведення засідання правління Фонду відповідно до вимог регламенту, у найкоротші терміни відбудуться консультації сторін соціального партнерства.

    Нагадаємо, Фонд вимушено призупинив виплату матеріального забезпечення (лікарняні, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання) 20.11.2019 у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за цим напрямом у бюджеті Фонду на 2019 рік. Здійснювати касові видатки понад кошторисні призначення – порушення пункту 6 розділу V постанови правління ФССУ від 12.09.2017 № 42, пункту 2 статті 9 Закону України № 1105.

      Водночас, 21 листопада директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков під особисту відповідальність відновив фінансування всіх виплат матеріального забезпечення.

      На сьогодні фінансування зазначених виплат відновлено, однак для повного врегулювання ситуації мають бути внесені зміни до бюджету Фонду на цей рік.

     За матеріалами Фонду соціального страхування України