До відома профактиву

СПО не погоджує законопроект, що порушує права застрахованих осіб

     Федерація професійних спілок України повідомляє, що 16 жовтня 2019 року у Верховній Раді Україні народними депутатами Г.М. Третьяковою, В.О. Струневичем та іншими зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» (реєстр. № 2275), яким знищується соціальний діалог, звужуються права профспілок в управлінні Фондом соціального страхування України та передбачається посилення представництва сторони держави.

     Що пропонується проектом закону:

  • ліквідується паритетність представників суб’єктів загальнообов’язкового державного соціального страхування в управлінні загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням;
  • у складі правління збільшується представництво сторони держави до десяти осіб та зменшується представництво від сторін застрахованих осіб і від роботодавців – до чотирьох від кожної;
  • у правління забирається право призначати та звільняти керівника виконавчої дирекції Фонду, пропонується, що він призначається та звільняється Урядом за Мінсоцполітики;
  • передбачається зобов’язання подачі декларацій особами, які входять до складу правлінь фондів загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування тощо.

     СПО об’єднань профспілок 23 жовтня 2019 року прийняв рішення про непогодження зазначеного законопроекту та надіслав відповідні звернення до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Кабінету Міністрів України, Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, до депутатських фракцій та груп Верховної Ради України. Крім того, 28 жовтня 2019 року опубліковано Заяву з цього питання.

     Але незважаючи на категоричне обґрунтоване заперечення профспілок, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 30 жовтня 2019 року на своєму засіданні схвалив зазначений законопроект.

   ФПУ подає всі документи та звернення для використання в роботі при співпраці з народними депутатами України у регіонах, при зверненнях до Верховної Ради України щодо відхилення зазначеного проекту Закону №2275.

   Масові звернення дозволять ефективніше вплинути на позицію державної сторони та забезпечити захист прав профспілок та осіб, застрахованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

     За матеріалами ФПУ